پیشنهاد محصول جایگزین به جای خودرو ثبت‌نامی

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

مشتریان خودروهای ثبت‌نامی، گرفتار در بن بست تولید می باشند

خبراقتصادی:به گزارش دنیای اقتصاد افت تولید خودروسازان در حالی ادامه دارد که بخش بسیاری از بار این افت تولید بر دوش مشتریان بازار خودرو است. مشتریانی که از افت تولید خودروسازان متضرر شده‌اند دو دسته می باشند، یک دسته کسانی که با افت تولید و افزایش قیمت‌ها از خرید خودرو نو ناامید شده‌اند و دسته دیگر اشخاصی می باشند که پیش از بحرانی شدن وضعیت خودروسازان اقدام به پیش خرید خودرو کرده بودند.

دسته دوم در واقع مشتریانی می باشند که بیشترین ضرر را از بحران خودروسازان متحمل شده‌اند؛ زیرا بسیاری از این دست مشتری‌ها با وجود پرداخت بخش قابل‌توجهی از قیمت خودروی ثبت‌نامی به خودروسازان، هنوز موفق به دریافت خودروی خود نشده‌اند. 

با توجه به اینکه خودروسازان طی یک سال و نیم قبل نتوانسته‌اند پاسخگوی بخش بسیاری از تعهدات خود به مشتریان باشند، شاهد ارائه راه‌حل‌هایی از سوی خودروسازان به مشتریان بوده‌ایم. به نظر می‌رسد راه‌حلی نظیر دریافت خودروی جایگزین (خودرویی در سطح خودروی ثبت‌نام شده) تنها راه‌حل پیشنهادی خودروسازان به مشتریان باشد و در بعضی مواقع آنها حتی با انصراف مشتریانی که خودرویی را پیش خرید کرده‌اند نیز موافق نیستند؛ زیرا پولی برای بازگرداندن به آنها ندارند. 

بر همین اساس شنیده می‌شود مشتری‌های یکی از خودروسازان کشور این روزها مشمول پیشنهاد محصول جایگزین به جای خودروی ثبت‌نامی شده‌اند. با توجه به اینکه عمده فعالیت‌های این شرکت خودروسازی به واردات قطعه وابسته است و مشکلات تحریم تولید این شرکت را با افت تولید شدیدی مواجه کرده است، این شرکت به اشخاصی که پیش از این خودروی مونتاژی ۷۷ میلیونی را پیش خرید کرده بودند، خودروهای ۱۹ میلیونی و ۱۷ میلیونی یا حتی ۱۶ میلیونی پیشنهاد کرده است. حال این سوال مطرح است که این دست از مشتریان که تعداد آنها کم نیست چه راهی پیش رو خواهند داشت؟ 


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *