کاهش قیمت تخم‌مرغ در مرغداری‌ها

۲۶ آبان iبه نقل از منبع ذکر شده، در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

0557.jpg

دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی پرورش‌دهندگان مرغ تخمگذار از کاهش قیمت هر کیلو تخم‌مرغ iبه ۲۸۰۰ تومان در واحدهای مرغداری خبرداد.

سید فرزاد طلاکش در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: با توجه iبه اعمال تعرفه ۴۰ درصدی برای صادرات تخم‌مرغ قطعاً صادرات این محصول قابل رقابت نخواهد بود و iبه حداقل ممکن می‌رسد. از سوی دیگر هر ساله در ماه‌های محرم و صفر، مصرف تخم‌مرغ پایین می‌آید لذا قیمت این محصول با افت شدید همراه خواهد بود.

وی پیش‌بینی کرد: قیمت تخم‌مرغ با کاهش قیمت و زیان مرغداران مواجه شود که این امر سبب حذف گله‌های پیر می‌شود لذا در آینده نزدیک باید انتظار کمبود محصول و افزایش قیمت را داشت باشیم.

طلا‌کش اظهار کرد: نگرانی از کمبود تخم‌مرغ در ماه‌های آینده و افزایش قیمت آن را طی نامه‌ای iبه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان توسعه تجارت اعلام کرده‌ایم.

دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی پرورش‌دهندگان مرغ تخمگذار گفت: در حالی که وزارت جهاد کشاورزی و تولیدکنندگان خواستار مشوق صادراتی برای صادرات تخم‌مرغ بوده‌اند یکباره تعرفه ۴۰ درصدی برای صادرات این محصول در نظر گرفته شد.

وی معتقد است تعرفه صادرات تخم‌مرغ باید ۲۰ درصد لحاظ شود و میزان تعیین شده غیرمنطقی است.

به گفته‌ی طلاکش هر کیلوگرم تخم‌مرغ در مرغداری ۲۸۰۰ تومان خریداری می‌شود که کمتر از قیمت تعیین شده وزارت جهاد کشاورزی است.

دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی پرورش‌دهندگان مرغ تخمگذار اظهار کرد: در شرایطی که تولید مقرون iبه صرفه نباشد طبیعتا تولیدکنندگان میزان تولید را کاهش می‌دهند لذا عدم تعادل در قیمت عرضه بازار iبه زیان تولیدکننده و مصرف‌کننده خواهد بود.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ