کاهش ۲۱ درصدی سرقت مسلحانه/ وقوع قتل ۱۲ درصد کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار اسماعیل احمدی مقدم با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن ارائه گزارشی از وضعیت امنیتی کشور به سئوالات اعضای کمیسیون پاسخ داد.

وی با اشاره به اینکه در ۴ ماهه سال جاری اغلب جرائم کاهش داشته است، تصریح کرد: سال قبل هم نسبت به ماقبل آن از کاهش چشمگیر جرائم در کشور برخوردار بودیم.

فرمانده نیروی انتظامی از کاهش ۲۱ درصدی سرقت مسلحانه در کشور طی ۴ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل خبر داد و گفت: در این مدت سرقت به عنف ۲ درصد کاهش داشته است.

به گفته سردار احمدی مقدم طی ۴ ماهه امسال، سرقت تحت پوشش ماموران انتظامی ۴۲ درصد، سرقت طلافروشی ۳۲ درصد، سرقت بانک و پست بانک از ۲۱ فقره به ۱۲ فقره، سرقت مغازه ۱۱ درصد و قتل ۱۲ درصد در کشور کاهش یافته است.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین از افزایش ۱۱ درصدی کشفیات مواد مخدر طی ۴ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال ۹۰ خبر داد و گفت:در این مدت تلفات ناشی از تصادفات ۶ درصد کاهش داشته است.

در ادامه این جلسه امیر احمد گراوند جانشین فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گزارشی از روند انسداد و کنترل مرزها و سردار احمد روزبهانی رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا گزارشی از وضعیت امنیت اخلاقی در کشور ارائه دادند.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *