کروکودیل‌ هم مخدر شد

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر از تشدید عملیات‌های پنهان پلیس و وزارت اطلاعات برای کشف و برخورد با لابراتوارهای تولید مخدرهای صنعتی خبر داد.

طه طاهری درباره برخورد با تولید کنندگان مخدرهای صنعتی به ویژه شیشه که طی شش ماه گذشته تشدید شده است، گفت: عملیات پنهان پلیس، وزارت اطلاعات و دستگاه امنیتی بر کشف لابراتوارهای تولید مواد مخدر صنعتی متمرکز شده و اولین گزارشات مربوط به کشف و تولید مخدر صنعتی مورد رسیدگی قرار گرفته و با عاملان، تولید و توزیع‌کنندگان این مواد به شدت برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه گزارش‌های مربوط به مخدرهای صنعتی روزانه بررسی می‌شود، تاکید کرد: با تولیدکنندگان این نوع مخدرها بشدت برخود می‌شود.

به گفته طاهری، با توجه به اجرای طرح تشدید برخورد با تولید کنندگان و گردانندگان لابراتوارهای شیشه، تعدادی از این افراد در عملیات‌های پلیس کشته می‌شوند و یا به مجازات عمل خود می‌رسند.

 

پرونده‌های مربوط به مخدر شیشه در اولویت بررسی جرایم قوه قضاییه
قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: قوه‌قضاییه در رسیدگی به پرونده‌های جرایم و مجازاتها، پرونده‌های شیشه را در اولویت قرار داده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا از ورود مخدر جدید به ویژه «کروکودیل» گزارشی به ستاد ارسال شده است؟ پاسخ داد: کروکودیل ماده محرکی است که مربوط به ایران نیست و تاکنون هیچ گزارشی از سوی مراکز درمانی و کشفیات پلیس به ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام نشده است.

طاهری با بیان اینکه این مخدر بازار مصرفی در ایران ندارد، اظهار کرد: کسانی که از این ماده صحبت می‌کنند، دنبال ایجاد بازار مصرف آن در ایران هستند.

وی تاکید کرد: رسانه‌ها نباید سربازان توزیع مواد شوند، چرا که وقتی یک ماده مخدر صنعتی در کشور اعلام می‌شود، در مصرف کننده ولع ایجاد می‌شود.

۴۷۴۷

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *