گفتگوی تلویزیونی جیگر

 

 

 

به گزارش شبکه ایران،‌ پوریا عالمی روزنامه نگار و طنزپرداز طی یادداشتی در روزنامه اعتماد به نوع  نظرسنجی تلویزیونی، برنامه های گفت وگو محور، اتفاقات اخیر تلویزیون و شایعه ممنوع‌التصویر شدن شخصیت عروسکی «جیگر» پرداخته است که آن را در ادامه می‌خوانید:

از آقای جیگر دعوت کردیم برای گفت وگو به تلویزیون بیاید.

به همین مناسبت اتفاق های زیر توی مملکت افتاد و نظرات زیر اظهار شد.

عزت ضرغامی گفت: «خوشبختانه آقای جیگر به زبانی حرف می زند که مردم می فهمند. پس نیازی به مترجم همزمان نیست.»

اما مترجم همزمان صدا و سیما که افسردگی گرفته بود، اظهار داشت: «خیلی حیف شد. من تازه چندتا حرکت جدید موقع ترجمه همزمان یاد گرفته بودم که می خواستم یه جایی بزنم. حالاچی کار کنم؟ صبر کنم تا اجلاس بعدی بزنم؟»

همچنین با انتشار این خبر قیمت تخمه و تنقلات در جامعه بالارفت و حتی تخمه نایاب شد.

یکی از مردم به نمایندگی از مردم گفت: «موقعی که تلیفیزیون آقا جیگر رو نشون میده با بچه های محل می شینیم پای تلیفیزیون و تخمه می شکنیم. خیلی باحاله. یکی از جالب ترین برنامه هایی که تلیفیزیون پخش می کنه همینه. ما از مسوولان می خوایم هر شب پخشش کنن، خیلی سرگرم کننده س.»

در همین رابطه شبکه های ماهواره یی فارسی زبان به عوامل پشت صحنه و جلوی صحنه و مابین صحنه خود مرخصی دادند. مدیر یکی از این شبکه های بیگانه گفت: «خب. وقتی هیشکی نشینه پای ماهواره ما واسه چی برنامه پخش کنیم؟»

گفته می شود کارگران شیفت شب کارخانجات نیز با تحصن جلوی در کارخانه هاشان گفتند: «ما باهاس این برنامه رو ببینیم. این حق ما است. حقمون رو بدید. حقمون که حقوقمون نیست نمی دید. بدید دیگه.»

قرار شده کارخانه ها با نصب تلویزیون هایی به بزرگی این هوا، این برنامه را به صورت مستقیم در صحن علنی کارخانه پخش کنند.

البته با انتشار این خبر، یکی از کارشناسان رسانه گفت: «برام یه سوالی پیش اومده.»

– «چه سوالی؟»

کارشناس ماستمالی های رسانه یی گفت: «خب مردم می توانند زنگ بزنند به تلفن های شبکه اول و مستقیم صحبت کنند.»

مدیر شبکه یک گفت: «مگه مسابقه تلفنیه؟ شبکه یک رو با شبکه پنج اشتباه گرفتید.»

کارشناس ماستمالی های رسانه یی تصحیح کرد: «خب مردم اس ام اس بدند. اگه کلاموافق هستند عدد ۱ و اگه مخالف نیستند عدد ۲ رو به شماره برنامه اس ام اس کنند.»

یکی از مردم گفت: «اینکه جفتش یکی بود.»

کارشناس گفت: «خب پس همون عدد یک رو بفرستید.»

شنیده ها حاکی از آن است که دو مجری کاربلد و زبده صدا و سیما هم اینک سخت مشغول کپی کردن سوال ها هستند تا مصاحبه عجیبی کنند و اساسا ساختار گفت وگوی تلویزیونی را در هم بریزند.

یکی از این مجری ها گفت: «ما می خوایم برای مقابله با برنامه سازی تلویزیونی غرب، جای هاردتاک، سیستم ایزی تاک را جا بیندازیم که به کسی توی مصاحبه فشار نیاید.»

اون یکی مجری گفت: «سیستم ایزی تاک تا حالاجواب داده. و امور مالی سازمان صدا و سیما هم روی برآورد برنامه خیلی هارد نمی گیره و ایزی برخورد می کنه.»

مجری اول گفت: «البته ما تکنیک طراحی سوالمون رو عوض کردیم. سوالات رو این طوری طراحی کردیم که «دیگه چه خبر؟» که این اوج خلاقیت ما رو در کار رسانه یی نشون میده.»

 

 

منبع: شبکه ایران

 

دستگاه کنترل سلامتی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ