۷۰۰ هزار ایرانی مبتلا به سلیاک می باشند

۲۹خردادماه۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

از جمله بیماری های شایع در ایرانی ها سلیاک است که به گندم و جو حساسیت دارند و در حال حاضر حدود ۷۰۰ هزار ایرانی به سلیاک مبتلا می باشند.

حسین علی مددی، فوق تخصص گوارش و تغذیه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمانممتازنیوز، گفت: سلیاک، ‌بیماری ناشناخته ای است که اشخاصی که مبتلا به سلیاک می باشند به گلوتن موجود در گندم و جو چاودار حساسیت دارند.

وی عنوان کرد: این بیماری از جمله بیماری های است که در ایران حدود ۷۰۰ هزار نفر به آن مبتلا می باشند.

وی تصریح کرد: از علایم این بیماری مشکلات غددی، اسهال، یبوست، دل درد و کاهش رشد است که گاهی بعضی اشخاص از دوران کودکی متوجه بیماری خود نمی شوند و فرد تا بزرگسالی متوجه حساسیت خود به نان و بیسکویت و کلوچه های گلوتن دار نمی شود.

وی خاطر نشان کرد: البته در بعضی سس مایونز،‌ماست ها،‌رب گوجه فرنگی، آدامس ها و خمیردندان ها گلوتن وجود دارد و هنوز در ایران مشخص نیست که کدام محصول به چه اندازه گلوتن وجود دارد.

وی در خصوص درمان این بیماری گفت: اولین راهکار، حذف گندم و جو از رژیم غذایی است و مواد غذایی که گلوتن در آنها وجود ندارد پیشنهاد می گردد.

علی مددی در ادامه افزود: ۵ درصد دیابتی ها سلیاک دارند.تشخیص این بیماری از دوران ۶ ماهگی به بعد که کودک به غذاهای کمکی روی می آورد، همچنین درمان این بیماری از لحظه تشخیص امکان پذیر است.

وی در خاتمه گفت: از جمله راه های تشخیص و درمان از طریق آزمایش خون،‌ آندوسکوپی، نمونه برداری از روده کوچک و یا بررسی ژنتیکی است. /ح


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *