آخرین آمار ایدز در دنیا

در آستانه نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی ایدز که قرار است هفته آینده برگزار شود، سازمان ملل با انتشار گزارشی جدید اعلام کرد: حدود ۳۴٫۲ میلیون تن در حال حاضر مبتلا به ایدز هستند، این در حالیست که بر اساس گزارش سازمان ملل در سال ۲۰۱۰ در دست‌کم ۵۶ کشور، تعداد افراد مبتلا به ایدز به میزان ثابتی رسیده و یا در حال کاهش است.

به گزارش ایسنا ، در این گزارش که با عنوان «در کنار یکدیگر به ایدز پایان خواهیم داد»،‌ آمده است: حدود پنج میلیون نفراز مبتلایان به ایدزرا جوانان تشکیل می‌دهند .

دختران ۱۵ تا ۲۴ ساله بیش از سایر افراد در معرض خطر ابتلا به ایدز قرار دارند و حدود ۱٫۲ میلیون زن و دختر در سال ۲۰۱۱ به ایدز مبتلا شده‌اند.

در حال حاضر هشت میلیون نفر به دلیل ابتلا به ایدز تحت درمان هستند و سرمایه‌گذاری داخلی در کشورهای مختلف برای مقابله با این بیماری افزایش یافته است. کشورهای با درآمد پایین و متوسط در مجموع ۸٫۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۱، در زمینه مبارزه با ایدز سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

بر اساس این گزارش این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۰، ۱۱ درصد افزایش یافته است. در عین حال این رقم در سال ۲۰۰۸، ۸٫۲ میلیارد دلار بود.

میشل سیدیبه – رییس اجرایی بخش مقابله با ایدز سازمان ملل متحد- که از تهیه‌کنندگان اصلی این گزارش است،‌ اظهارکرد: : هم‌اکنون دوران مسئولیت مشترک جهانی و پاسخگویی متقابل فرا رسیده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: کشورهایی که بیش از سایرین شاهد شیوع ایدز هستند، نقش خود را در مقابله با ایدز به خوبی ایفا می‌کنند با این حال این مساله برای افزایش نیافتن کمک‌های بین‌المللی کافی نیست و اگر بخواهیم به اهدافمان تا سال ۲۰۱۵ دست یابیم، کمک‌های بین‌المللی باید در این زمینه افزایش یابد.

توقف و معکوس کردن روند رو به افزایش ایدز از جمله برنامه‌هایی است که سازمان ملل متحد برای رویارویی با این بیماری در حال افزایش در نظر گرفته است.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی سازمان ملل متحد، ۸۱ کشور میزان سرمایه‌گذاری خود را در زمینه ایدز درطول سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ به میزان ۵۰ درصد افزایش داده‌اند. با توجه به اینکه اقتصاد در کشورهای با درآمد متوسط و پایین در حال توسعه است، سرمایه‌گذاری داخلی در این کشورها نیز برای مقابله با ایدز افزایش یافته است.

در همین حال کشورهای عضو گروه «بریکس» شامل برزیل، چین، هند، روسیه و آفریقای جنوبی نیز طی سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ میزان سرمایه‌گذاری خود برای مقابله با ایدز را بیش از ۱۲۰ درصد افزایش داده‌اند.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی سازمان ملل متحد، ابتلا به ایدز در کودکان کاهش چشمگیری داشته است. از سال ۲۰۰۹ تا کنون میزان ابتلا به ایدز در کودکان حدود ۲۴ درصد کاهش یافته است و در سال ۲۰۱۱، ۳۳۰ هزار کودک به ایدز مبتلا شدند که این رقم در مقایسه با سال ۲۰۰۳ که میزان ابتلا به ایدز در آن در اوج خود قرار داشت به کمتر از نصف رسیده است.


JazabNews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ