اوباما باز هم به بستن گوانتانامو متعهد شد

۱۰اردیبهشت،

رئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر متعهد شد، تلاش‌های خود را برای بستن زندان گوانتانامو افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حالی که شمار زندانیان گوانتانامو در خاک کوبا که دست به اعتصاب غذا زده‌اند، افزایش‌ می‌یابد، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا متعهد شد، برای پایان دادن به کار این زندان بیشتر تلاش کند.

رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد: این که در گوانتانامو با مشکلاتی روبرو هستیم، برای من تعجب‌آور نیست اما همچنان بر این عقیده هستم که باید این زندان را تعطیل کنیم. بسیار حائز اهمیت است که بفهمیم ادامه فعالیت زندان گوانتانامو برای تامین امنیت آمریکا و شهروندان آمریکایی ضرورت ندارد. اداره این زندان برای آمریکا هزینه‌های بسیاری دارد و علاوه بر این، برای آمریکا نتایج چندانی هم نداشته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سازمان‌های مدافع حقوق بشر بارها از باراک اوباما خواسته‌اند به تعهدات خود مبنی بر بستن زندان گوانتانامو عمل کند.

بنا بر اعلام فعالان حقوق بشر، در زندان جنجال‌برانگیز گوانتانامو قوانینی حاکم است که به مقامات آمریکایی اجازه می‌دهد بدون این که مظنونان را تفهیم اتهام کنند، آن‌ها را تا مدت نامحدودی در بازداشت نگه دارند. همچنین شنودهای غیرقانونی و توسل به زور و شکنجه در زندان گوانتانامو نیز از دیگر مواردی است که برای آمریکا در جهان رسوایی به بار آورده است.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *