قیمت سرسام آور آپارتمانهای بالای ۱۰ متر تهران بر حسب متر مربع

قیمت آپارتمان‌های بالای 100 متر در تهران

مطابق با آمار رسمی بانک مرکزی در چهار ماه نخست امسال معادل ۵۱ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی در بنگاه‌های املاک شهر تهران معامله شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته معادل ۴/ ۱۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.

معاملات در بنگاه‌های املاک شهر تهران

مطابق با آمار رسمی بانک مرکزی در چهار ماه نخست امسال معادل ۵۱ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی در بنگاه‌های املاک شهر تهران معامله شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته معادل ۴/ ۱۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.متوسط قیمت هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده نیز در این بازه زمانی معادل ۴ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان گزارش شده است که نسبت به چهارماه ابتدایی سال گذشته معادل ۱/ ۳ درصد افزایش را ثبت کرده است. براساس گزارش بانک مرکزی بیش از ۶۰ درصد معاملات انجام شده در بازه زمانی مذکور مربوط به آپارتمان‌هایی بوده است که با قیمتی کمتر از میانگین قیمت هرمترمربع واحد مسکونی در تهران معامله شده‌اند.

مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران نیز عنوان می‌کنند بخش زیادی از معاملات انجام شده در این مدت به خریدارانی مربوط می‌شود که تصمیم گرفته‌اند ملک خود را تبدیل به احسن کنند. به گفته آنها ادامه ثبات قیمتی در بازار مسکن یکی از موقعیت‌های مناسب را برای متقاضیانی که تصمیم دارند متراژ آپارتمان خود را افزایش دهند فراهم کرده است. این مشاوران املاک می‌گویند بسیاری از متقاضیانی که قصد افزایش متراژ واحد مسکونی خود را دارند و از پس‌انداز نسبتا مناسبی برخوردار هستند به دنبال واحدهای مسکونی بیش از ۱۰۰ مترمربع هستند.

به‌عنوان مثال در محدوده بلوار فردوس آپارتمانی ۱۰۰ متری با ۱۲ سال عمر، مترمربعی ۳ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان برای فروش پیشنهاد شده است. این در حالی است که به گفته مشاوران املاک این منطقه در حال حاضر میانگین قیمتی این منطقه حدود ۵ میلیون تومان است.

955643_709.jpg

 

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

 

 

باز نشر: اخبار ایران و جهان ممتاز نیوز

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. Jase گفت:

    / I Am Going To have to return again whenever my course load lets up – noteehelnss I am taking your Rss feed so i can read your web blog offline. Thanks.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ