محمد نجار: انتخابات دربرخی استان ها به صورت الکترونیکی برگزار می شود

به گزارش ایرنا، ‘محمد نجار’ که در برنامه خبری شامگاه پنجشنبه شبکه دو سیما سخن می گفت، افزود: در اجرای طرح اخذ رای مردم به صورت الکترونیکی، نتیجه آرا پس از ۶۰ دقیقه اعلام خواهد شد.

وزیر کشور، این حوزه ها را ‘حوزه انتخابیه شیراز’ ، ‘اردل، فارسان و کوهرنگ’، ‘گرگان و آق قلا’، ‘تفرش، آشتیان وفراهان’، ‘تویسرکان’، ‘مهریز، بافق و ابرکوه’ و ‘شمیرانات و اسلامشهر’ ذکر کرد و اظهار امیدواری نمود این روند در باقی انتخابات ادامه یابد.

وی با بیان اینکه یک سیستم رایانه ای در کشور با همکاری همراه اول وشرکت مخابرات آماده شده است ، گفت : سیستم امنیتی این طرح از اینترانت داخلی ، فضایی کاملا امن و پایدار خواهد داشت.

محمدنجار افزود: حتی در این سیستم ، افراد روشندل نیز می توانند در انتخابات شرکت و از کلیدهای بریل آن استفاده کنند و آرای ماخوذه خود را به صورت الکترونیکی به ثبت برسانند.

وی با اشاره به اینکه از نظر نرم افزاری مشکلی وجود ندارد ولی از نظر سخت افزاری تا حدودی نارسایی هایی وجود دارد، گفت: همکاران ما ۲ سال کار مطالعاتی انجام داده اند تا کار برگزاری انتخابات به نحو بهتر انجام شود و این بدان معنی است که ما از نظر فنی درآمادگی کامل هستیم.

وزیر کشور با بیان اینکه زمان آغاز و پایان مرحله دوم انتخابات نهمین دوره مجلس از ساعت ۸ بامداد تا ۱۸ به مدت ۱۰ ساعت است، افزود: چنانچه مدت بیشتری برای اخذ رای نیاز باشد با تقاضای هر استان ، تمدید آن میسر خواهد بود.

نجار با اشاره به اینکه هیات هایی برای اموزش مجریان به استان ها اعزام شده است، اعلام کرد: پیش بینی ما این است که حداکثر تا پایان روز رای گیری، نتایج آرای مردم ظرف ۲۴ ساعت ارائه شود.

در خلال گفتگوی وزیر کشور با شبکه دو سیما ، با استانداران چند استان نیز به صورت زنده ارتباط برقرار شد که همه انان بر امادگی کامل برای برگزاری هر چه بهتر مرحله دوم نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید داشتند.

۱۵۳۷/ ۵۳۶

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۱۱۱۴۵۷


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ