اسموتی‌ها آن قدرها هم برای سلامتی خوب نیستند

گردآوری شده در گروه مجله خانواده ممتاز


شاید شما هم شنیده‌اید که اسموتی‌ها برای سلامتی مفیدند اما واقعیت این است که این نوشیدنی‌ها حاوی قند بسیاری می باشند که ممکن است به سلامتی آسیب برساند.


اسموتی

نتایج یک پژوهش آمریکایی نشان می‌دهد که میزان بالای فروکتوز (قند طبیعی میوه‌ها) موجود در اسموتی‌ها سبب می‌شود که این نوشیدنی‌ها بالقوه برای سلامتی ما مضر باشند.

شاید شما هم شنیده‌اید که اسموتی‌ها برای سلامتی مفیدند اما واقعیت این است که این نوشیدنی‌ها حاوی قند بسیاری می باشند که ممکن است به سلامتی آسیب برساند.

روزنامه‌ی انگلیسی گاردین با دو دانشمند آمریکایی به نام‌های باری پوکن و جرج بری که روی آب میوه‌ها و دیگر اسموتی‌ها بررسی‌هایی انجام داده‌اند مصاحبه‌ای کرده است.

به گفته‌ی این دو متخصص میزان بالای فروکتوز موجود در میوه سبب می‌شود که اسموتی‌ها به جای اینکه مفید باشند به سلامتی آسیب برسانند.

این متخصصان معتقدند که مصرف بسیار این نوشیدنی‌ها می‌تواند خطر ابتلا به چاقی مفرط و دیابت را بالا ببرد. در واقع اینجا هم پای افراط در میان است. یعنی مصرف بیش از اندازه‌ی اسموتی‌ها خطرساز است.

متخصصان معتقدند که مصرف بسیار این نوشیدنی‌ها می‌تواند خطر ابتلا به چاقی

مفرط و دیابت را بالا ببرد. در واقع اینجا هم پای افراط در میان است. یعنی مصرف بیش از اندازه‌ی اسموتی‌ها خطرساز است

در واقع این روزها، بیشتر طرفداران نوشیدنی‌های شیرین، آب‌میوه‌ها و اسموتی‌ها را جایگزین نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های گازدار کرده‌اند به بهانه‌ی اینکه اسموتی‌ها سالم تر از نوشابه می باشند. اما واقعیت این است که این نوشیدنی‌ها هم قند بسیاری دارند و مصرف بسیار آن‌ها به سلامتی آسیب می‌رسانند. برای همین پیشنهاد می‌کنیم مصرف این قبیل نوشیدنی‌ها را از حد نگذرانید و به موقعیت‌های خاص موکول کنید.

 

ترجمه: فاطمه مهدی پور

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


منبع: lepoint.fr

مطالب مرتبط:

اسموتی؛ یک میان وعده ی تازه

سلامتی را بنوشید

… درحال بارگذاری


سایت موسسه فرهنگی تبیان > بخش تغذیه و آشپزی
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ