افزایش تولید نفت عربستان به ۱۳ میلیون بشکه در روز

ولی‌عهد سعودی همزمان با سفر رئیس جمهور ایالات متحده به عربستان اعلام کرد که تولید نفت عربستان به ۱۳ میلیون بشکه در روز افزایش می‌یابد.

افزایش تولید نفت عربستان به ۱۳ میلیون بشکه در روز

به گزارش ممتاز نیوز، «محمد بن سلمان»، ولی‌عهد عربستان سعودی امروز (شنبه) در سخنانی در مراسم افتتاحیه کنفرانس جده از افزایش ظرفیت تولید نفت این کشور به ۱۳ میلیون بشکه در روز خبر داد و در عین حال تأکید کرد که عربستان پس از آن، توان افزایش تولید را نخواهد داشت.

 گزارش ماهانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) نشان می‌دهد که تولید نفت عربستان سعودی در ژانویه ۲۰۲۲ با ۵۴ هزار بشکه افزایش در روز به حدود ۱۰ میلیون بشکه در روز رسید که بالاترین سطح تولید از آوریل ۲۰۲۰ (۲۱ ماه پیش) است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، تحلیلگران می‌گویند ظرفیت مازاد تولید واقعی اوپک کمتر از میزانی است که آمارهای رسمی نشان می‌دهد و در واقع، عربستان سعودی و امارات متحده عربی که دو تولیدکننده دارای بیشترین ظرفیت مازاد تولید شناخته می‌شوند، نمی‌توانند برای مدت طولانی به میزان بالاتر از سطح فعلی، نفت تولید کنند.

بن سلمان اکنون در حالی از افزایش تولید نفت عربستان به ۱۳ میلیون بشکه در روز خبر داده است که به گفته کارشناسان، سفر بایدن به جده در همین راستا صورت گرفته است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *