تاکید رئیس جمهور بر توسعه روابط فرهنگی و اقتصادی میان ایران و ارمنستان

اردیبهشت ۱۴۰۰

در دیدار با وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان صورت گرفت:

آرمن موسسیان وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان عصر امروز با دکتر حسن روحانی رییس جمهور دیدار و پیام کتبی رییس جمهور کشورش را تقدیم کرد.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر روحانی در دیدار با با وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان ضمن تشکر از حضور رییس جمهوری ارمنستان در مراسم تحلیف ریاست جمهوری، روابط ایران و ارمنستان را خوب و صمیمانه توصیف کرد و اظهار امیدواری کرد: روابط دو کشور در همه زمینه ها خصوصا در مسائل فرهنگی و اقتصادی بیش از پیش گسترش یابد.

رئیس جمهور با اشاره به پروژه های اقتصادی میان دو کشور اظهار امیدواری کرد با توجه به عزم رییس جمهور ارمنستان مبنی بر توسعه روابط با ایران این پروژه ها زودتر به نتیجه برسد.

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت مسایل زیست محیطی محدوده رود ارس به معضل پساب های معدنی و صنعتی اشاره کرده و اظهار امیدواری کرد این مسأله نیز با اراده سریع مسئولان دو کشور برطرف شود.

آرمن موسسیان وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان نیز در این دیدار با اشاره به روابط خوب و روبه گسترش ایران و ارمنستان گفت: رییس جمهور، دولت و ملت ارمنستان به روابط با ایران بسیار علاقمندند.

وی با بیان اینکه هیچ مشکلی در روابط سیاسی بین دو کشور وجود ندارد، گفت: ارمنستان تلاش می کند، روابط خود را با ایران در زمینه های اقتصادی و فرهنگی بیش از قبل توسعه دهد و ما از ایران تقاضا داریم زمینه های بیشتر همکاری ها میان دو کشور را فراهم نماید.

وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان با اشاره به تلاش مضاعف کشور متبوعش برای رفع موانع پروژه های مشترک اقتصادی بین دو کشور گفت: به جمهوری اسلامی ایران اطمینان می دهیم که این پروژه ها به زودی به نتیجه خواهند رسید.

وزیر انرژی ارمنستان در پاسخ به درخواست رئیس جمهور مبنی بر رسیدگی به مسائل زیست محیطی محدوده ارس گفت: علاقمندیم یک کمیسیون مشترک از سوی دو کشور برای بررسی و حل مشکلات زیست محیطی محدوده ارس تشکیل شود.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *