جدیدترین یافته های دانش جراحی در سی و ششمین کنگره ملی سالانه جامعه جراحان معرفی می شود

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ‘کاظم عباسیون’ در گفت و گویی افزود: امسال حدود بیست شاخه از تخصص‌های مختلف جراحی و پرستاری آخرین یافته‌های علمی رشته خود را به صورت سخنرانی، مقاله، میزگرد و پوستر ارایه خواهند کرد.

وی اضافه کرد: مبانی استفاده از پزشکی هسته‌ای در تشخیص و درمان بیماری‌ها، همچنین تازه‌های سرطان‌های شایع در کشور، تصادفات و صدمات استخوانی و عروقی، مهم ترین سخنرانی و میزگردهای کنگره امسال را به خود اختصاص داده است.

عباسیون اضافه کرد: پیشگیری و درمان عوارض هنگام عمل، کاربرد و محدودیت فن‌آوری‌های پیشرفته، جراحی‌های چاقی، بهره‌گیری از تصویربرداری‌های نوین پزشکی در تشخیص و درمان، واریس و ضایعات عروقی، بیماری‌های زنان و زایمان، ناهنجاری‌های نوزاد و جنین، شیمی درمانی و رادیوتراپی، جراحی‌های قلب و عروق، درمان آندوسکوپیک بیماری‌ها، تازه‌های جراحی چشم و پیوند اعضاء به همراه ده‌ها موضوع جدید دیگر در طول پنج روز برگزاری این همایش مطرح خواهد شد.

وی گفت: در طول سی و پنج دوره گذشته دستاوردهای ارزشمندی حاصل شده است که از جمله آن می‌توان به پروژه‌های تحقیقاتی کاربرد آنتی بیوتیک‌ها در جراحی، آزمایشات لازم قبل از عمل جراحی و انجام رادیوگرافی قفسه سینه، بررسی نقش موتور سیکلت در آسیب‌های ناشی از تصادفات، بررسی فراوانی سرطان سینه در زنان زیر ۳۰ سال کشور، ارزیابی تجویز داروهای مسکن مخدر در موارد مراجعات اورژانسی، اشاره کرد.

دبیر جامعه جراحان ایران افزود: تاکنون ۳۳ کنگره میان دوره‌ای، ۴۸ برنامه بازآموزی مدون و ۲۱ کارگاه آموزشی به همت اعضای جامعه جراحان در سراسر کشور برگزار شده که به تدوین چندین راهنمای پزشکی در زمینه‌های ماموگرافی و غربالگری تشخیص، کاربردهای پاراکلینیک در جراحی‌های انتخابی، راه‌اندازی تله‌مدیسین و سینه کلینیک (Cine Clinic) جهت آموزش تلویزیونی و تصویری متخصصان به همراه تالیف و ترجمه چندین کتاب و نشریه، منجر شده است.

عباسیون گفت: امسال با همکاری اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها برنامه‌های آموزشی ویژه‌ای به منظور به روز کردن و ارتقای سطح علمی متخصصان کشور در کنگره سی و ششم جامعه جراحان در نظر گرفته شده که امتیاز بازآموزی آن نیز با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منظور خواهد شد.

اجتمام**۹۱۰۵**۱۵۶۹**

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۰۹۲۶۳۷


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ