حمایت‌های ویژه از انبوه سازان در سال تولید ملی/ افزایش۳۷ درصدی نوسازی بافت فرسوده در سال ۹۰

به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، مجید کیان پور معاون وزیر راه و شهر سازی با اشاره به نام گذاری سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: با حمایت های که از انبوه سازان و سرمایه گذاران انجام می شود به دنبال ایجاد انگیزه بیشتر آنها، برای بازسازی بافت فرسوده هستیم.

وی ادامه داد: در سال ۹۰ حدود ۱۱۲۰۰۰واحد بافت فرسوده، نوسازی شده است و این نشان می دهد بافت فرسوده از ظرفیت بالایی برای فعالیت مردم، بخش خصوصی، سرمایه گذاران و انبوه سازان برخوداراست.

معاون وزیر راه و شهر سازی افزود:مقایسه عملکرد سال۸۹ و۹۰ در بافت فرسوده نشان می دهد،در سال ۹۰ ، ۳۷ درصد افزایش نوسازی در بافت فرسوده داشته ایم و ۱۰۰ هزار واحد مسکونی بافت فرسوده پیش بینی شده ، افتتاح شده است.

وی همچنین گفت:با بستر سازی برای نوسازی در بافت فرسوده ، مشارکت و محوریت ساکنین این مناطق وکمک سایر دستگاهها،درسال۹۱ برای افتتاح ۱۲۰هزار واحد برنامه ریزی شده است.

کیان پور افزود: با توجه به شناسایی ۷۲ هزار هکتار محدوده بافت فرسوده در۴۶۱ شهر، حدود ۵۴۰۰ هکتار قبل از سال ۸۹ نوسازی آن انجام شده بود ، در سال ۹۰ حدود ۱۴۰۰ هکتار نوسازی در بافت فرسوده انجام شده است،این نشان دهنده رشد شتابان ، منطقی و قابل قبول برای نوسازی در بافت فرسوده است.

معاون وزیرراه و شهر سازی گفت: درون بافت فرسوده همه امکانات برای نوسازی وجوددارد،تا با اسکان سرریز جمعیت مناطق مختلف شهری و جلوگیری از خالی شدن این مناطق به حیات دوباره بافتهای فرسوده کمک کنیم.

کیان پور در خصوص پروژه های ناتمام حوزه شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران اظهار داشت: سعی شده با استفاده از منابع داخلی شرکت اعتبارات عمرانی و سرمایه گذاران بخش خصوصی پروژه هایی که از سالیان گذشته به صورت ناتمام مانده تکمیل شود .

وی افزود: در شش ماه نخست سال ۹۱پروژه بزرگ شهری شهید بهشتی شهر تبریز و محور صیقلان – تختی شهر رشت افتتاح خواهد شد.

وی پروژه میدان شهید بهشتی شهر تبریز را از پروژه های ناتمام و شاخص فضای شهری در محدوده بافت فرسوده خواند و اظهار داشت: ارزش هزینه های ساخت پروژه میدان شهید بهشتی تاکنون ۲۰۰ میلیارد تومان شده است.

کیان پور با بیان این که، با بازگشایی محور صیقلان – تختی شهر رشت تاثیر زیادی در روان سازی بار ترافیک شهری خواهد داشت، گفت: محور اصلی صیقلان – تختی در شهر محدوده بافت فرسوده شهری رشت از پروژ ه های ناتمام در بافت های فرسوده شهری به شمار می آید که با هزینه بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان بازگشایی خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهر سازی ساخت پروژه های نوسازی الگو در محدوده بافت های فرسوده تاریخی را منطبق با فرهنگ معماری ایرانی – اسلامی اعلام کرد و گفت: این پروژه ها در محدوده بافت های فرسوده شهری یا تاریخی به عنوان پروژه های محرک در نوسازی منطقه تاثیر بسزایی خواهد داشت.

کیان پوردرمورد اجرایی سازی مصوبات سفرهای استانی گفت:۹۹درصد مصوبات دور اول و دوم سفرهای استانی اجرایی شده و ۸۰درصد مصوبات دور سوم نیز اجرایی شده است به دنبال اجرایی شدن سایر مصوبات هستیم .


آخرین اخبار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *