خواجه‌سروی برنامه کمیته دانشجویی دهه فجر انقلاب اسلامی را تشریح کرد

۳۰م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران نشست مطبوعاتی اعلام برنامه‌های دهه فجر به همت ستاد مرکزی دهه فجر صبح امروز در سه کمیته دانش آموزی، دانشجویی و روستایی و عشایری در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد.

خواجه سروی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن عسگری(ع) به تشریح برنامه‌های کمیته دانشجویی دهه فجر پرداخت و گفت: طی جلساتی که در وزارت علوم داشتیم مقرر شد تا با هماهنگی با مدیریت اجرایی حرم حضرت امام خمینی(ره) روز یکشنبه (۱۵ بهمن ساعت ۱۰ صبح) دانشجویان و دانشگاهیان برای تجدید میثاق با آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام خمینی و بیعت با مقام معظم رهبری در حرم مطهر بنیان‌گذار جمهوری اسلامی حضور یابند.

وی افزود: مشابه این مراسم در دانشگاه‌های کل کشور نیز برگزار می‌شود.

مسئول کمیته دانشجویی دهه فجر با اشاره به مراسم دانشجویی این ایام اظهار داشت: به تمامی دستگاه‌های عضو کمیته و دانشگاه‌های تهران جهت حضور مسئولین و دانشجویان در مراسم تجدید میثاق ابلاغیه ارسال شده و دعوت نامه‌ای برای شرکت روسای دانشگاه‌های تهران، دبیران تشکل‌های دانشجویی و کلیه دانشگاهیان نیز دعوت به عمل آمده است.
وی طراحی و چاپ پوستر را از دیگر برنامه‌های این کمیته دانست و  گفت: انتشار یافتن ویژه نامه دهه فجر انقلاب اسلامی و توزیع در سطح دانشگاه‌های سراسر کشور و تشکل‌های دانشجویی، طراحی و چاپ بنر کمیته دانشجویی به منظور نصب در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه تعبیه شده است.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: از جمله برنامه‌های دانشجویی دهه فجر برپایی نمایشگاه‌های مختلف به منظور ارائه دستاوردهای علمی و معرفی عملکرد و برنامه‌های دستگاه‌های عضو است و همچنین برگزاری سومین دوره جشنواره ملی وبلاگ نویسی دانشجویی «از حماسه تا حماسه» پیرامون حماسه ۹ دی و ۲۲ بهمن در دستور کار این کمیته قرار دارد.

وی با اشاره به برگزاری اولین همایش بین‌المللی فلسفه حقوق زن در اسلام گفت: این مراسم با مشارکت موسسه دارالحکمه منترال کانادا و شبکه زنان اندیشمند جهان اسلام در دانشگاه حضرت معصومه(س) قم در اسفند ماه برگزار می‌شود.

خواجه سروی به برگزاری مراسم سخنرانی در دانشگاه‌ها و اعزام سخنران در راستای تبیین رویکردهای نظام سلطه در جهت روشنگری اذهان دانشجویان اشاره کرد و گفت: در این ایام به پاسداشت شهدای عرصه جهاد علمی و همچنین بهره‌برداری از چندین کتابخانه پایداری در دانشگاه‌ها می‌پردازیم.

وی از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی در رابطه با دانشگاه و دانشجویان تصریح کرد: افزایش تعداد دانشجویان از ۱۷۵ هزار دانشجو در سال ۵۷ به حدود ۴ میلیون دانشجو در سال و افزایش تعداد موسسات آموزش‌عالی در سراسر کشور را داشته‌ایم و همچنین رشد علم و فناوری و ارتقای جایگاه ایران به رتبه ۱۶ دنیا و روند تولید علم دو درصدی در جهان از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی از سال ۵۷ تا اکنون است.

مسئول کمیته دهه فجر دانشجویی از افتتاح کتابخانه تخصصی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: افتتاح این کتابخانه در دانشگاه‌های مختلف آغاز خواهد شد که فاز اول و دوم آن در ۲۰ دانشگاه و فاز سوم شامل ۳۳ دانشگاه با تجهیز حدود ۳۰ هزار جلد کتاب به همراه است و همچنین کتابخانه امام شناسی در ۳۰ دانشگاه کشور طی فاز اول این اقدام و ارسال ۳۰ هزار جلد کتاب با موضوع ذکر شده در دستور کار فرهنگی دانشگاه‌هاست.

وی در تشریح دیگر برنامه‌های دهه فجر دانشجویی بیان کرد: برگزاری مسابقات قرآنی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و همچنین مسابقات دانشجویی در نیمه دوم بهمن ماه و گردهمایی دانشجویان خارج از کشور جهت تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل در این ایام شکل می‌گیرد و لذا خانه فرهنگ که تا کنون در ۴۰ دانشگاه تاسیس شده در ۱۵ دانشگاه دیگر در مرحله ساخت و در ۳۰ دانشگاه در دست بررسی است.

وی به اجرای طرح فرهنگ پویایی و سلامت (پیشگیری از سو مصرف مواد مخدر در دانشگاه‌ها) اشاره کرد و گفت: این طرح مهمی است که به جدیت در دانشگاه‌ها اجرا خواهد شد و همچنین دستورالعمل باشگاه آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها را به مسئولین آن ابلاغ کرده‌ایم.

معاون وزیر علوم و تحقیقات و فناوری با اشاره به تقویم آموزشی دانشگاه‌ها خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه تقویم آموزشی دانشگاه‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که دو مناسبت مهم، هفته دفاع مقدس و گرامیداشت مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی که دانشگاه‌ها در این ایام به گونه‌ای تعطیل می باشند به مجلس پیشنهاد کردیم تا این تقویم آموزشی اصلاح شود و در این راستا تعدادی از دانشگاه‌ها از جمله علامه طباطبایی به گونه‌ای تقویم آموزشی خود را تعبیه کردند  که  هر دو مناسبت در نیمسال تحصیلی دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *