رافائل نادال فاتح رولان گاروس شد

۲۰خردادماه۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

رافائل نادال با غلبه بر هموطن خود داوید فرر برای هشتمین بار فاتح جام رولان گاروس شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رافائل نادال و داوید فرر دو تنیسور اسپانیایی دیدار فینال اوپن فرانسه “رولان گاروس” را در پاریس برگزار کردند که در این دیدار نادال سلطان تنیس در زمین خاکی موفق شد در سه ست و با نتایج ۶-۳، ۶-۲ و ۶-۳ هموطنش فرر را شکست دهد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد. این هشتمین قهرمانی نادال در رولان گاروس بود.

قهرمان رولان گاروس ۲۰۲۱ پس از پایان مسابقه گفت:‌ “من عادت ندارم تا عملکردم را در این سال ها مقایسه کنم ، اما باید اعتراف کنم امسال سال فوق العاده ای برای من بوده است. من هفت ماه به سبب مصدومیت زانو دور از میادین بودم و دوران سختی را سپری کردم اما توانستم با عملکرد خوبم دوباره به اوج برگردم.”

داوید فرر نیز پس از شکست در دیدار فینال با تمجید از هموطنش نادال گفت :‌او بهتر از من است. او بازیکنی است که کمتر اشتباه می کند و توانست با شایستگی فاتح مسابقات شود.

نادال با این قهرمانی توانست تعداد قهرمانی های بزرگ خود را به ۱۲ جام برساند . اکنون تنها روجر فدرر با ۱۷ قهرمانی و پیت سمپراس با ۱۴ قهرمانی در گرند اسلم‌ها جلوتر از این مرد اسپانیایی می باشند.

البته دیدار فینال خالی از حاشیه نبود و یک شهروند فرانسوی که از سیاست های حمایت دولت فرانسه از ازدواج همجنس بازان ناراضی بود در ابتدای بازی در حالی که ماسکی به صورت داشت با شعله آتشی در دست به میان مسابقه آمد تا اعتراض خود را به این سیاست نشان دهد اما بلافاصله ماموران امنیتی این فرد را از زمین مسابقه به خارج هدایت کردند. البته در سال ۲۰۰۹ نیز در رقابتهای رولان گاروس فرانسه در دیدار روجر فدرر و رابین سادرلینگ اتفاقی شبیه این رخ داد.

روز قبل نیز سرنا ویلیامز توانست با برتری بر ماریا شاراپووا در قسمت زنان فاتح رولان گاروس ۲۰۲۱ شود.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ