رشد ۴۶ درصدی حجم معاملات “فولاد”

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

تالار داخلی و صادراتی محصولات صنعتی و معدنی بورس در ماهی که گذشت شاهد معامله بیش از ۰ هزار تن انواع کالا به ارزش حدود ۱۵٫۸ هزار میلیارد ریال بود.

به گزارش ممتاز به نقل از خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، تالار داخلی و صادراتی محصولات صنعتی و معدنی بورس در ماهی که گذشت شاهد معامله بیش از ۰ هزار تن انواع کالا به ارزش حدود ۱۵٫۸ هزار میلیارد ریال بود.

در تالار مذکور بالغ بر ۶۶۰ هزار تن انواع مقاطع فولادی، ۲۰۰ هزار تن سنگ آهن، ۳۰ هزار و ۷۶۰ هزار تن انواع مس، ۱۶ هزار و ۹۲۰ تن انواع آلومینیوم، ۱۵۰۰ تن کک، ۵۶۰ تن کنسانتره مولیبدن و ۱۸ تن کنسانتره فلزات گرانبها مورد معامله قرار گرفت. این در حالی است که در این تالار گروه فولاد، رشد ۴۶ درصدی حجم و ۵۰ درصدی ارزش را تجربه کرد.

همچنین بالغ بر  یک میلیون و ۸۴۹ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از  ۳۲ هزار میلیارد ریال در تالارهای صادراتی و داخلی بورس کالای ایران مورد معامله قرار گرفت و حجم و ارزش معاملات این بورس به ترتیب از رشد ۱۷ و ۲۸ درصدی در مقایسه با آذر ماه برخوردار شد.

، طی دی ماه افزون بر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالا توسط عرضه کنندگان بر روی تابلوی عرضه رفت و صف تقاضا از مرز ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن عبور کرد

***داد و ستد ۵ هزار میلیاردی قیر

 این گزارش ممتاز به نقل از همچنین حاکی است، تالار داخلی و صادراتی فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران طی دی ماه شاهد معامله بیش از ۸۹۸ هزار تن انواع کالا به ارزشی حدود ۱۶٫۶ هزار میلیارد ریال بود . در این تالار، حدود ۳۶۷ هزار تن انواع قیر به ارزش بیش از ۵ هزار میلیارد ریال در حالی مورد دادوستد قرار گرفت که در مقایسه با ماه قبل رشد ۷۳ و ۷۱ درصدی را در حجم و ارزش تجربه کرد.  
شایان ذکر است حجم معاملات انواع مواد پلیمری نیز در دی ماه به ۱۸۹ هزار تن بالغ شد و رشد ۱۲ درصدی حجم و ۱۴ درصدی ارزش برای این گروه نیز در بورس ثبت شد.

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران همچنین شاهد معامله بیش از ۱۹۴ هزار تن انواع وکیوم باتوم، ۶۵ هزار تن لوب کات، حدود ۷۴ هزار تن انواع مواد شیمیایی، ۸ هزار تن گوگرد، ۳۵۰ تن انواع گاز و ۷۲ تن انواع روغن بود.

***فروش ۳۱ هزار تن گندم

براساس این گزارش ممتاز به نقل از، در تالار محصولات کشاورزی بورس کالا طی دی ماه ۳۹ هزار و ۱۱۰ تن انواع کالا به ارزش حدود ۴۵۶ میلیارد ریال توسط مشتریان خریداری شد. که از جمله آنها می توان به معامله ۳۱ هزار و ۷۰۰ تن گندم، ۱۶۰ تن کنجاله، ۱۷۰۰ تن شکر،۵۵۰۰ تن برنج و ۵۰ تن جو اشاره کرد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ