مصرف بیش از حد ادویه در غذاها سبب بروز عصبانیت می‌شود

تیر ۱۳۹۹
ممتاز نیوز : دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: بعضی از زنان به سبب کیفیت غلط غذایی دچار غلبه صفرا شده که این زنان معمولا در زندگیشان دچار مشکل می شوند چرا که صبر و تحملشان کم است و به کوچکترین مسئله‌ای حساسیت نشان داده، عصبانی و خشمگین می شوند.

منیره السادات روح اللهی دستیار تخصصی طب سنتی ایران در گفت و گو با تسنیم اظهار داشت: صفرا یکی از اخلاط چهار گانه است که دارای طبع گرم و خشک است.

به گفته وی مصرف بیش از حد غذاهایی که طبع گرم و خشک داشته مانند انواع ادویه‌ها سبب غلبه خلط صفرا در بدن شده و اشخاصی که دچار غلبه خلط صفرا می باشند معمولا زود عصبانی می شوندو بسیار تحریک پذیر می باشند و زود خشمگین می شوند.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران ادامه داد: غلبه صفرا در بدن می تواند سبب احساس دلشوره و بی قراری، بی خوابی و سبکب خواب، کم اشتهایی، حالت تهوع، عطش شدید، خشکی پوست، تلخی دهان، زردی رنگ پوست و خشکی بینی شود.

روح اللهی اضافه کرد: بعضی از زنان به سبب کیفیت غلط غذایی دچار غلبه صفرا در بدن می گردد که این زنان معمولا در زندگیشان دچار مشکل می شوند چرا که صبر و تحملشان کم است و به کوچکترین مسئله ای حساسیت نشان داده، زود عصبانی می شوند.

وی افزود: شاید بخشی از طلاق هایی که صورت می گیرد به سبب غلبه اخلاط است و ممکن است که مزاج زن و شوهر تغییر کرده باشد که این مسئله در زندگیشان تاثیر می گذارد.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران بیان داشت: اگر کسی غذای متعادل مصرف می کند روح طبی بخش لطیف اخلاط است، در تعادل بوده و اگر تعادل اخلاط به هم بخورد و روح که حاصل بخش لطیف و بخار اخلاط است دچار کدورت می گردد یا برعکس دچار لطافت بیش از حد می گردد.

روح اللهی خاطر نشان کرد: اشخاصی که دچار کدورت روح می شوند بسیار بی رحم می شوند و برعکس کسانی که روحشان بسیار لطیف می گردد اشخاص زود رنجی می باشند و با کوچکترین مسئله ای گریه شان می گیرد.

فصل تابستان و ساهای جوانی مزاج اشخاص گرم تر بوده و مصرف بیش از حد شیرینی ها سبب غلبه خلط صفرا می گردد که اضطراب، تنش فکری، وزوز گوش، تپش قلب، هپاتیت، زردی، لکه بینی در زنان، افزایش خونریزی قاعدگی، انزال زودرس، بی خوابی، لاغری بیش از حد، سرفه خشک و سوزش ادرار بدون سبب ناشی از غلبه خلط صفراست.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ