مطرح کردن مذاکره آمریکا با ایران اقدامی انحرافی برای تحت الشعاع قرار دادن مذاکرات است

۰۵م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:مطرح کردن نشست جداگانه آمریکا با جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مذاکرات کشورمان و گروه ۱+۵ در قزاقستان به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و طراحی این گونه نشست‌ها اقدامی انحرافی برای تحت الشعاع قرار دادن مذاکرات ۱+۵ است.

محمد صالح جوکار نماینده یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار پارلمانیممتازنیوز، در واکنش به درخواست مذاکره آمریکا با جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مذاکرات کشورمان با گروه ۱+۵ ، گفت: آمریکا از مطرح کردن مذاکره مستقیم با ایران و جواب‌های دندان‌شکنی که مقام معظم رهبری در واکنش به این درخواست داشتند، احساس درماندگی می‌کند، بنابراین به دنبال طراحی توطئه‌های دیگری علیه کشورمان است. 
  
وی افزود: مطرح کردن نشست جداگانه آمریکا با جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مذاکرات کشورمان و گروه ۱+۵ در قزاقستان به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و طراحی این‌گونه نشست‌ها اقدامی انحرافی برای تحت الشعاع قرار دادن مذاکرات ۱+۵ است.  
 
 جوکار تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران هرگونه بحث و مذاکره‌ای راجع‌ به مسائل هسته‌ای خود را تنها در نشست و مذاکره با ۱+۵ مطرح خواهد کرد. 
  
وی با اشاره به مذاکرات آتی جمهوری اسلامی ایران و ۱+۵ در قزاقستان، اظهار داشت، درصورتی که ۱+۵ حسن نیت خود را به ایران نشان داده و با نگرش تازه پای میز مذاکره بنشیند این مذاکرات نتیجه‌ای مثبت خواهد داشت. 
  
عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه گروه ۱+۵  نباید با دیدی سیاسی وارد مذاکره شود، خاطر نشان کرد:  تکرار سوء‌‌نیت‌های انجام شده در مذاکرات پیشین و همچنین دخالت سلطه‌گرانی همچون آمریکا به این مذاکرات سبب بی‌نتیجه ماندن مذاکره آتی خواهد شد.
 
انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *