نظر ترامپ در خصوص لغو تحریم ها علیه روسیه

ترامپ تحریم ضد روسیه را لغو میکند 

یکی از مقامات کاخ سفید در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد، دولت «دونالد ترامپ» زمانی که اوایل سال آینده میلادی روی کار بیاید، ممکن است تحریم‌های ضدروسی را لغو کند. بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، این مقام آمریکایی تأکید کرد: «این فرضیه وجود دارد که این تحریم‌ها لغو شود اما به هر حال این احتمال با واقعیت هنوز خیلی فاصله دارد».

وی در ادامه گفت، تمام این ها به این دلیل است که مسیر سیاست خارجی آینده آمریکا به تصمیمات دولت جدید در کاخ سفید بستگی دارد. «باراک اوباما» روز پنج‌شنبه دستور داد تا ۳۵ دیپلمات روس از این کشور اخراج شوند و تحریم‌هایی را نیز علیه دو نهاد اطلاعاتی روسیه به اتهام مداخله مسکو در روند انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا وضع کرد.

ساعتی پس از اعلام خبر اخراج ۳۵ دیپلمات روس و تحریم چندین مقام و دستگاه امنیتی این کشور از سوی دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا، دفتر رئیس جمهور روسیه از در راه بودن واکنش تلافی‌جویانه روس‌ها خبر داد. دولت اوباما مدعی دخالت هکرهای روس در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر به نفع «دونالد ترامپ» است و تحریم‌ها و اخراج‌های امشب را نیز در واکنش به همین اقدام ادعایی انجام داده است. با این وجود مسکو همواره هر گونه اتهام مبنی بر مداخله در انتخابات اخیر آمریکا را رد کرده است.

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه ساعاتی پیش اعلام کرد که از «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه خواسته شده است تا فرمان اخراج ۳۵ دیپلمات آمریکایی در تلافی اقدام اخیر آمریکا را صادر کند. «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین شب گذشته اعلام کرده بود که روسیه پاسخ این سری اقدامات آمریکا را خواهد داد.

منبع: فارس

 

باز نشر: اخبار ایران و جهان ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ