نیکزاد درصدد افتتاح پروژه‌های ICT

۲۵م دیماه ،

در حالی که براساس مصوبه مجلس سرپرستی علی نیکزاد به عنوان وزیر راه در وزارت ارتباطات غیرقانونی تلقی می گردد اما شواهد نشان می‌دهد که وی نه تنها در وزارت ارتباطات در رفت و آمد است، بلکه حتی جلسات وی نیز برای مدیران این وزارتخانه برگزار می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، محمود احمدی نژاد در آخرین ساعات یازدهم آذرماه امسال طی حکمی رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را از سمتش برکنار کرد و سرپرستی این وزارتخانه را به علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی سپرد؛ آنطور که از شواهد بر می آمد قصد و نیت رئیس دولت در این برکناری ادغام دو وزارتخانه کلیدی راه و شهرسازی و ارتباطات و فناوری اطلاعات و ایجاد وزارتخانه ای تازه تحت عنوان وزارت امور زیربنایی بود که نمایندگان مجلس نه تنها با آن موافقت نکردند بلکه طرحی را با قید دو فوریت به تایید شورای نگهبان به تصویب رساندند که دولت حق ادغام وزارتخانه های خود را حداقل تا یک سال آینده نخواهد داشت.
براساس یکی از بندهای مشروط در این مصوبه، سرپرستی علی نیکزاد به عنوان وزیر وزارتخانه راه و شهرسازی از ششم دی ماه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات غیرقانونی بوده و وی حتی حق امضا نیز نخواهد داشت اما با این وجود و براساس اظهارات مدیران وزارت ارتباطات، وی همچنان به فعالیت خود در وزارت ارتباطات ادامه می دهد.

×× تاکید معاون نظارت مجلس به معرفی جایگزین نیکزاد
به گزارش مهر، روز قبل معاون نظارت مجلس با ارسال نامه ای رسمی به محمود احمدی نژاد، ادامه سرپرستی علی نیکزاد در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را خلاف قانون اعلام و خواستار معرفی فردی جایگزین وی شد.
حسین مظفر با استناد به قانون اصلاح ماده ۵۳ قانون برنامه پنجم توسعه مصوب ۶ دی ماه از رئیس جمهور خواست با توجه به خلاف قانون بودن ادامه سرپرستی علی نیکزاد در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جایگزین وی را معرفی کند.
در این نامه تأکید شده، طبق قانون مذکور هیچ وزیری نمی تواند به طور همزمان سرپرست وزارتخانه دیگری باشد و در تبصره ۲ ماده ۵۳ غیرقانونی بودن ادامه سرپرستی نیکزاد در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح شده است.

×× آمد و شد یکروز در میان نیکزاد در وزارت ارتباطات
همه اینها در حالی است که براساس اظهارات مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، علی نیکزاد همچنان به عنوان سرپرست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در آمد و شد در این وزارتخانه است و سعی می کند اوضاع دو وزارتخانه تحت امرش را به طور کامل در اختیار بگیرد.
محمد حسین پور – مشاور وزیر و مدیرکل روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این باره به مهر گفت: مهندس نیکزاد براساس حکمی که از سوی رئیس جمهور دریافت کرده است همچنان به فعالیت خود در وزارت ارتباطات ادامه می دهد و حداقل یک روز در میان در این وزارتخانه رفت و آمد دارد و سرپرستی امور را عهده دار است.
وی با بیان اینکه حتی در بعضی مواقع تا پاسی از شب جلسات سرپرست فعلی وزارت ارتباطات با مدیران ارشد این وزارتخانه به طول می انجامد، تصریح کرد: طی برپایی جلسات منظم با مدیران وزارت ارتباطات، مهندس نیکزاد بر تمامی امور این وزارتخانه نظارت و مدیریت دارد.

××‌ نیکزاد قصد دارد طرح های ارتباطی افتتاح کند
حسین پور همچنین اضافه کرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته مهندس نیکزاد قصد دارد چند پروژه فناوری اطلاعات و ارتباطات را که هم اکنون زمان بهره برداری از آن فرارسیده است افتتاح کند و تاکنون حکمی مبنی بر غیرقانونی بودن حضور وی در وزارت ارتباطات از سوی رئیس جمهور ابلاغ نشده است.

××‌ جلسات نیکزاد برای اجرای اینترنت ملی
علی حکیم جوادی – معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات نیز در این زمینه به مهر گفت: فعالیتهای مدنظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همچون قبل در حال انجام است و وقفه ای در کار این وزارتخانه برای انجام امور و پروژه های مدنظر ایجاد نشده است.
وی با بیان اینکه جلسات منظم و مکرری با سرپرست فعلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته ایم، اظهار داشت: اواخر هفته قبل جلسه ای در مورد اجرای پروژه شبکه ملی اطلاعات با مهندس نیکزاد برپا شد و براین اساس وی تاکید بسیاری به اجرای هر چه سریعتر این پروژه داشت.
حکیم جوادی خاطرنشان کرد: پروژه شبکه ملی اطلاعات یک وظیفه قانونی براساس ماده ۴۶ قانون برنامه پنجم توسعه است و براین اساس بدون درنگ در حال اجرا شدن است؛ مهندس نیکزاد نیز اهتمام جدی به اجرای این پروژه و دیگر پروژه های تعریف شده از سوی این وزارتخانه دارد.
به گزارش مهر، کاهش ساعت کاری و حذف ساعت ناهاری از جمله تصمیم گیریهای اولیه نیکزاد به عنوان سرپرست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این وزارتخانه محسوب می گردد.


iTanalyze.ir
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *