هیچ مانعی برای گسترش روابط ایران و گینه وجود ندارد

۳۱فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

احمدی‌نژاد در دیدار وزیر امور خارجه گینه کوناکری:

رییس جمهور با بیان اینکه ایران و گینه کوناکری در یک جبهه قرار دارند، گفت: ما در جبهه انسانیت، عدالت و آزادگی قرار داریم و باید در کنار هم و پشتیبان هم باشیم.

به گزارش حوزه دولتممتازنیوز، محمود احمدی نژاد سه شنبه شب در دیدار لونسئی فال وزیر امور خارجه گینه کوناکری گفت: گرچه ۲ کشور ایران و گینه کوناکری دارای فاصله جغرافیایی می باشند، اما دلها و اندیشه های ۲ ملت در کنار هم قرار دارد.

وی افزود: اندیشه و باورهای ۲ ملت یکی است و روابط میان ۲ کشور باید در حد امکان و توان تقویت شود.

رییس جمهور بر گسترش و تقویت همکاریهای اقتصادی و تجاری میان ۲ کشور تاکید کرد و اظهار داشت: باید موانع اداری و اجرایی بر سر راه این روابط برداشته شود تا به راحتی در مسیر گسترش همکاریهاریهای ۲ کشور گام بر داریم.

احمدی نژاد با تاکید بر تقویت روابط و مناسبات بین ایران و گینه کوناکری گفت: هیچ مانع و محدودیتی برای گسترش روابط میان ۲ کشور وجود ندارد.

وزیر امور خارجه گینه کوناکری نیز با تاکید بر تمایل و علاقه زیاد مقامات کشورش برای تقویت و تحکیم روابط بین ۲ کشور در زمینه های مختلف، تصریح کرد: ما همواره از مواضع جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی حمایت کرده چرا که این مواضع را همان خواسته های خود می دانیم.

فانسئی فال با بیان اینکه اشتراکات زیادی میان ایران و کشورش وجود دارد، افزود: ملت ما همواره برای دستیابی به صلح و آزادی تلاش کرده و این ملت برای عدالت و آزادی، رنج و زحمت زیادی کشید و به همین دلیل مواضع استقلال طلبانه و آزادیخواهانه جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی را به خوبی درک می کند.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ