افزایش قیمت تندر و پژو حداکثر ۵ درصد/ تمایل خارجی‌ها برای حضور در ایران

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از احتمال افزایش قیمت تندر۹۰ و انواع پژو حداکثر به میزان ۵ درصد براساس گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: این دو خودرو به سبب ارزبری با افزایش قیمت احتمالی مواجه خواهند شد

خبراقتصادی;هاشم یکه‌زارع در گفتگو با مهر، در پاسخ به این سئوال که با توجه به اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت، قیمت کدام خودروها افزایش خواهد یافت؟ گفت: احتمال افزایش قیمت تندر۹۰ و انواع پژو با توجه به ارزبری آنها در بازار وجود دارد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: البته تمام تلاش ما این است که خودروها با افزایش قیمت بسیاری در بازار مواجه نشوند، اما به سبب تغییر نوع ارز از مبادله ای به آزاد برای انواع خودروها احتمال افزایش قیمت برای این دو محصول وجود دارد.

به گفته وی، حداکثر افزایش قیمت تندر ۹۰ و انواع پژو ۵ درصد خواهد بود.

وی در پاسخ به این سئوال مهر مبنی بر اعلام پژو در خصوص ضرر و زیان هنگفت از تحریم ایران خاطر نشان کرد: به هر حال بازار ایران، بازار بزرگی برای پژو به شمار می آید.

یکه‌زارع در خصوص مذاکرات با سایر کشورها برای تولید خودروهای مشترک بیان کرد: کشورهای بسیاری برای تولید خودرو با ایران ابراز تمایل کردند که به هر حال بازار ایران را برای منافع خود مناسب می بینند.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ