انتظاری: وارد امور اجرایی نمیشویم و بدنبال برنامه ریزی راهبردی و طراحی برنامه های کلان و ملی با همکاری دستگاههای اجرایی هستیم

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

entezari.jpg

به گفته انتظاری اجتناب از ورود در امور اجرایی، برنامه‌ریزی در امور راهبردی و طراحی برنامه‌های کلان و ملی و همکاری با دستگاه‌های اجرایی از جمله اقدامات شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی است.
 
دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی بخش مهمی از توسعه آینده کشور و یکی از راه حل‌های اصلی چالش های پیش رو را مرتبط با فضای مجازی دانست.
 
مهندس محمدحسن انتظاری که شنبه شب با حضور رئیس جمهوری و با رأی اکثریت اعضای شورای عالی فضای مجازی به سمت دبیری این شورا و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور انتخاب شد، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری دربارهٔ اهمیت شورایعالی فضای مجازی گفت: از نظر ایشان فضای مجازی یک بخش مهمی از توسعه آینده کشور است و چالش‌هایی که بعضا در جامعه با آن دست به گریبان هستیم با توسعه فضای مجازی کشور به طور هدفمند و یکپارچه حل خواهد شد.
 
او در خصوص برنامه‌هایی که باید در مرکز ملی فضای مجازی در کشور دنبال شود، گفت: ساختار مرکز ملی فضای مجازی باید به گونه ای مورد بازنگری قرار گیرد که نسبت به پیاده کردن اهداف شورای عالی فضای مجازی رویکردی راهبردی داشته باشد.
 
به گفته انتظاری اجتناب از ورود در امور اجرایی، برنامه ریزی در امور راهبردی و طراحی برنامه‌های کلان و ملی و همکاری با دستگاه‌های اجرایی را از جمله اقدامات شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی است.
 
دبیر شورای عالی فضای مجازی درخصوص برنامه‌های مرکز ملی فضای مجازی در خصوص ایجاد شبکه ملی اطلاعات در کشور نیز گفت: این مرکز در واقع بحث هماهنگی و هدایت جریان‌های مرتبط را به عهده دارد و موضوع طراحی کلی شبکه در لایحه راهبردی را اجرا خواهد کرد.
 
بر اساس اطلاعات پایگاه اطلاع رسانی دولت، وی خاطر نشان کرد: اینکه چه خدماتی در این شبکه به شهروندان و دستگاه‌های مختلف ارائه شود و همچنین ارتباط اینها با شبکه جهانی چگونه باید باشد، مسائلی است که در مرکز ملی فضای مجازی با همکاری همه دستگاهها تدوین می‌شود.

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *