حضور بخش خصوصی و پیمانکاران فعال پسماند در دومین جشنواره محیط زیست شهری

سازمان مدیریت پسماند رویکردی ستادی و نظارتی دارد و حضور بخش خصوصی و پیمانکاران فعال این حوزه در جشنواره می تواند باعث آشنایی بیشتر با فعالیت های این گروه ها شود.

 
 
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران  به نقل از ستاد خبری دومین جشنواره محیط زیست شهری؛ سید محمد فیاض مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند  با اشاره به محوریت “مدیریت پسماند” در دومین جشنواره محیط زیست شهری اضافه کرد: بخش خصوصی و پیمانکاران حوزه های مختلف در مسئله پسماند باید به جامعه شناسنانده شوند و با ارائه دست آوردها و عملکرد و برنامه های خود در سطح شهر اطلاعاتی را به شهروندان منتقل کنند.
 
وی افزود: آشنایی با فرایند فعالیت در حوزه مدیریت پسماند در شهری به بزرگی تهران اهمیت فراوانی دارد و این امکان را برای شهروندان بوجود می آورد که با امکانات و داشته و داده های نرم افزاری و سخت افزارهای کسانی که فعالیت می کنند آشنا شوند.
 
به گفته فیاض نمایش ماشین آلات و مخازن جمع آوری پسماندها و همین طور آگاهی بخشی به مردم در فرایند انتقال از تولید تا انبارهای پردازش موضوعی است که می تواند برای شهروندان و حتی شرکتها و گروههای فعال در عرصه بازیافت و مدیریت پسماند جالب و مورد استفاده باشد.
 
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به اینکه سازمان تحت مدیریتش سازمانی ستادی است گفت: حضور بخش خصوصی و پیمانکاران با برنامه های مشخص می تواند در دومین جشنواره محیط زیست شهری با محوریت پسماند موثر باشد.
 
وی تاکید کرد: حضور بخش خصوصی می تواند فرصتی اقتصادی را برای فعالان عرصه بازیافت فراهم کند و با ایجاد فضایی مناسب می توان شاهد شکل گیری سرمایه گذاری در حوزه مدیریت پسماند برای بهتر و با کیفیت تر شدن خدمات در این بخش بود.
 
دومین جشنواره محیط زیست شهری با محوریت مدیریت پسماند روز ۱۵ تا ۱۹ شهریور در بوستان ولایت واقع در منطقه ۱۹ شهرداری تهران برگزار می شود.


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *