کاروان‌های فرهنگی جشنواره کودک به حمایت از کودکان زلزله‌زده می‌روند

مدیر اجرایی جشنواره کودک گفت: مسئولان جشنواره کودک تلاش می‌کنند تا در حد بضاعت خود از هموطنان زلزله‌زده به ویژه کودکان حمایت کنند.

مدیر اجرایی جشنواره کودک ضمن عرض تسلیت به هموطنان مصیبت دیده در جریان زلزله اخیر کشور گفت: مسئولان جشنواره تلاش می‌کنند تا در حد بضاعت خود از هموطنان زلزله‌زده به ویژه کودکان حمایت کنند.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم کودک، جعفر گودرزی تصریح کرد: هدف اصلی ما در دوره اخیر جشنواره، برگزاری رویدادی فرهنگی برای تمامی کودکان کشور است و در این میان کودکان آسیب دیده در جریان زلزله، جایگاه ویژه‌ای برای ما دارند و قصد داریم هدایا و کمک‌های خود را در قالب کاروان‌های فرهنگی به مناطق زلزله‌زده شمال غرب کشور اهدا کنیم.

وی ادامه داد: اگر چه جشنواره رویکردی فرهنگی دارد اما همین که با اهدای یک کالای فرهنگی و یا نمایش یک فیلم بتوانیم لحظه‌ای کودکان مصیبت دیده را از ناراحتی و درد هجران از دست دادن عزیزانشان رها کنیم برای ما کافی است امیدوارم جشنواره بتواند لبخندی هر چند کوچک را برلب مخاطبان این مناطق بنشاند و روزنه‌ای امید را برای آن ها زنده کند و همین تاثیر نیز برای ما کافی است.

گودرزی با اشاره به اینکه امسال ۵ کاروان فرهنگی هنری از سوی مسئولان جشنواره قبل از برگزاری این رویداد به سراسرکشور سفر می کنند، افزود: سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار بسته فرهنگی به کودکان و نوجوانان کشور اهدا شد و بسیاری از کودکان مناطق محروم برای اولین لذت تماشای فیلم بر پرده سینما را تجربه کردند. امسال نیز در راستای تکمیل آن حرکت فرهنگی گام برمی‌داریم تا جشنواره طیف گسترده‌تری از کودکان این مرز و بوم در برگیرد.

مدیر اجرایی جشنواره فیلم کودک در پایان اظهار داشت: سینما و هنرمندان این حوزه معمولا سهم خود را در قبال بحران‌های کشور از جمله بلایاهای طبیعی همواره ایفا کرده و جشنواره به عنوان رویدادی که متعلق به همه سینماگران کشور است تلاش می‌کند تا حق مطلب را با توجه به بضاعت خود در این خصوص ایفا کند.


خبر .:: پایگاه خبری رسانه کودک ::.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *