صالحی: اختلاف میان مذاهب توطئه تازه دشمنان علیه مسلمانان است

۱۰اردیبهشت،

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با هیاتی از علمای لبنان تاکید کرد: اختلاف میان مذاهب توطئه تازه دشمنان علیه مسلمانان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شیخ احمد زین، رییس تجمع علمای مسلمین لبنان که در راس هیاتی از این تجمع برائ شرکت در اجلاس علما و بیداری اسلامی در تهران حضور دارند در حاشیه این اجلاس با علی‌اکبر صالحی، وزیر امورخارجه کشورمان ملاقات و پیرامون تحولات لبنان و منطقه با وی گفت‌وگو کرد.

شیخ احمد زین در این دیدار با اشاره به این که تجمع علمای مسلمین متشکل از علمای برجسته شیعه و سنی است و در جهت تقریب میان مذاهب اسلامی فعالیت می‌کند، افزود: جمهوری اسلامی ایران میزبان خوبی برائ این اجلاس بوده و قطعا برگزاری این‌گونه اجلاس‌ به اتحاد بیش‌تر میان مسلمانان کمک خواهد کرد.

صالحی هم در این دیدار با تاکید بر اهمیت و نقش علما در هدایت مسلمانان و کنترل فضای کشورهای اسلامی گفت: متاسفانه بعضی به دنبال ایجاد اختلافات طایفه‌یی و مذهبی میان مسلمانان می باشند.

وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد: علمای جهان اسلام باید برائ ایجاد وحدت میان مسلمانان به منظور شکست توطئه‌های تفرقه‌آمیز دشمنان اسلام و هم‌چنین حمایت از ملت مسلمان فلسطین تلاش گسترده‌ای انجام دهند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ